SungHe - 2007-05-03 22:40:32

Trochę osób się mnie o to pytało, to może jak ktoś nie wie, to napiszę o co chodzi.

Idziemy do Aden do Magic Guild, po prawej stronie jest Magister (nie pamiętam imienia, dopiszę potem, w każdym razie biały elf, mag, kabieta) i u niej bierzemy QUEST na WEAPON ENCHANTMENT.

W którymś momencie mamy do wyboru kryształ jaki chcemy wziąć (RED, GREEN, BLUE). Jak wybierzemy w naszym inventory pokaże się kryształ. Na raz można teoretycznie mieć tylko jeden przy sobie, zatem jeżeli poprosimy o następny, a będzeimymieli jakiś w inventory to nie będzie w ogóle opcji wyboru kryształka.

Jak chcemy wziąć więcej (a chcemy) to otwieramy ekwipunek i wywalamy krysza na ziemie, gadamy z magister znów, prosimy o następny kryształ i tak dalej.

Jak już weźmiemy tyle kryształków ile nam potrzeba to możemy wybrać się na potworki, na których można podnosić lvl kryształka.

Drugi raz podaję stronkę z kompletną listą potworków i jakie kryształy (do jakiego lvlu) można na nich robić
>>>   http://lineage.pmfun.com/list/soul

Nie ma co robić kryszy na poziom mniejszy niż 5, gdyż dopiero od 5 są przydatne.

Jeżeli kotś lata do Giants Cave to można tam robić kryształki do 8 poziomu. Osobiście jednak polecam Devastated Castle. Są tam Doom Trooper (63), Doom Warrior (64), Doom Knight (65), na których można podnosić poziom do 10, czyli maks jaki na zwykłych mobach jest do osiągnięcia.

Jak już się udamy w wybrane miejsce należy pozostawić przy sobie tylko jeden kryształ, a reszte gdzieś wywalić (pod jakieś drzewko, albo dać komuś jak latamy w kilka osób). Jeżeli będziemy mieli więcej niż 1 kryształ przy sobie nie wchłonie on duchy mobka (znaczy nie można podnieść jego lvlu).

Ten jeden kryształ przenosimy na pasek i będzeimy go używać jak skilla.

Teraz bijemy mobka, na którym można podnosić lvl krysza of course, aż będzie miał mniej niż połowę życia, wtedy używamy na nim kryształka (klikamy go na pasku) i jak pokaże się jakbyśmy użyli draina albo coś to dobijamy mobka.

Wtedy może się zdażyć jedna z następujących rzeczy:

1. Nic się nie dzieje
- nie masz questa (mi pare razy zniknął) - trzeba wziąć jeszcze raz
- nie ty dobiłeś mobka
- użyłeś go na mobku, który nie lvluje kryszy
- skill nie zdążył zadziałać
- użyłeś skila gdy mobek miał więcej niż połowę HP

2. Komunikat "The soul crystal resonates"
- masz 2 kryształy w ekwipunku

3. Komunikat "The soul crystal was not able to absorb a soul"
- robisz wszystko poprawnie, po prostu nie wyszło tm razem (i to będziesz widział najczęściej)

4. Komunikat "The soul crystal succeeded in absorbing a soul"
- udało się podnieść lvl kryształka (z paska i ekwipunku znika ten co miałeś, a w inventory masz nowy o lvl   wyższy)

5. Komunikat "The soul crystal shatters"
- nie udało ci się podnieść lvlu krysza, a on sam pękł (możliwe od 0 do 9 lvlu); musisz wziąć nowy kryształ i zacząć robotę od początku

6. Komunikat "The soul crystal is refusing to absorb a soul"
- robisz wszytko poprawnie, ale mobek za słaby, żęby podnieść poziom kryształka, musisz wybrać się na mocniejsze (np. na Devastated Castle ^^)

Ponadto:
- na jednym mobku tylko jedna osoba może próbować podnieść poziom kryształka; jeżeli więcej osób użyje skila na mobku, tylko ta, która mobka dobije będzei się liczyła
- ponoć jak mobki są dużo niższego poziomu od Twojego (na ciemno niebiesko je masz) to nie powinno się udać robienie kryształków, ale na Abbysie można :)

Na poziom 11 ,12 i 13 można je wbijać tylko na wybranych RaidBossach. Kiedy kryształek jest na 10 poziomie nie oże już pęknąć. W tym stanie nie trzeba targetować bossa, wystarczy mieć kryształek tylko przy sobie a sam zadziała. Na jednym bosie całe party (9 osób) może podnieść poziom kryształka na raz. Poziom kryształka podniesie się u osób w tym party, które jako ostatine zada obrażenia bosowi. Pozostałe reguły takie jak przy zwykłym lvlowaniu (tylko jeden kryształ przy sobie znaczy :) )

W razie pytań... pytajcie ^^

vaturan - 2007-05-03 23:41:40

na koncu napisales reguły przez ó czyli regóły

SungHe - 2007-05-04 10:01:24

Eeeee tam, Vatu, masz problemy ze wzrokiem jakieś ;P

vaturan - 2007-05-04 14:22:13

ej... sungi spamuje :D

rasy chomika poradnik dla knighta pacc 2013 www.narutocentral.pun.pl rodzaje sportów walki kwiaty z filcu